Кібербезпека

Шановні учні та батьки! В цьому розділі Ви можете знайти корисні поради!

Завдяки цифровим технологіям можна вільно спілкуватися з друзями, однокласниками, учителями тощо, використовуючи для цього найрізноманітніші способи: електронну пошту, SMS, чати; текстові повідомлення, зображення, відео; телефони, планшети та ноутбуки.

Але ці засоби не тільки полегшують комунікацію, а й дають хакерам і шахраям широкі можливості для викрадення наших даних і використання їх на шкоду нашим пристроям, стосункам і репутації. Щоб захистити ці дані, потрібно небагато: не забувати блокувати екрани пристроїв і намагатися не зберігати свою особисту інформацію на пристроях, які легко вкрасти чи загубити. А найголовніше - треба завжди використовувати надійні паролі.

КОРИСНА ПОРАДА ЗІ СТВОРЕННЯ НАДІЙНОГО ПАРОЛЯ  

  • Придумайте чи згадайте цікаву фразу, яку буде легко запам'ятати. Це може бути рядок з улюбленої пісні, слова з фільму, назва книжки тощо. 
  • Візьміть першу букву (чи дві букви) кожного слова у фразі. Запишіть їх латиницею. 
  • Замініть деякі букви символами. 
  • Зробіть деякі літери великими, а деякі малими. 

Пам'ятайте:

  • Надійні паролі часто засновані на реченні, яке вам буде легко запам'ятати, а комусь іншому - важко вгадати. 
  • Паролі середньої надійності важко підібрати за допомогою зловмисного програмного забезпечення, але досить легко вгадати, якщо шахрай добре вас знає. 
  • Ненадійні паролі зазвичай засновані на особистій інформації, і їх легко підібрати за допомогою зловмисного програмного забезпечення (або й просто вгадати, якщо шахрай добре вас знає).

ЦИФРОВА ГРАМОТНІСТЬ

Цифрова грамотність дуже важлива в реаліях сьогодення. Ми підготували для Вас корисні посилання.

Пропонуємо переглянути цікаві освітні серіали та скласти "Цифрограм" (національний тест на цифрову грамотність) за посиланнями:

Долучайтесь!


© Люботинська гімназія № 5 Люботинської міської ради Харківської області
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати