Гордість школи

Медалісти

Наша гордість

Серед випускників нашої школи є люди, які стали відомими, досягнувши високих успіхів у трудовій діяльності, військовій справі. Вони несуть славу нашої школи серед інших шкіл України.

Глущенко Андрій Іванович - 1923 року народження. Закінчив школу у 1937 році. У 1941 - 1942 закінчив середнє військове училище (прискорений випуск). Учасник Великої Вітчизняної війни. Закінчив війну у званні капітана, пізніше навчався у Ленінградській військовій академії. Служив у військах, був командиром ракетної дивізії у Латвії, командир Ризького вищого військового ракетного училища. Член Центрального Комітету Компартії Латвії в 80-х роках. Військове звання - Генерал - майор. Нагороди - 6 орденів, з них - 2 Ордени Червоної Зірки, 2 Ордени Вітчизняної війни, медаль. Помер Андрій Іванович у 1993 році, похований за його заповітом на кладовищі неподалік від рідної школи, відмовившись від генеральського місця на Алеї Слави.

Плиско Катерина Миколаївна, закінчила школу в 1941 році, в 1943-1946 р.р навчалася в Харківському учительському інституті, в 1954 р. закінчила Харківський педагогічний інститут ім. Г.С. Сковороди і вступила до аспірантури. З 1959 р. - співавтор підручників з української мови для 4-7 класів російських шкіл, монографій з української мови та методики її викладання, автор багатьох методичних посібників та підручників, професор Харківського педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди

Нечипоренко Лідія Сергіївна закінчила школу в 1950 році, навчалась у Харківському педучилищі, Харківському педагогічному інституті ім. Г.С.Сковороди, у 1965 році закінчила аспірантуру, займаючи посаду професора кафедри. Доктор педагогічних наук, професор, автор численних публікацій у вітчизняних та зарубіжних виданнях. В 1993 р. стала лауреатом Міжнародної премії з педагогіки, пройшла стажування за кордоном у Познанському, Московському та Альбертівському університетах. З іменем Лідії Сергіївни Нечипоренко пов'язано відкриття аспірантури і докторантури в Харківському університеті по спеціальності історія і теорія педагогіки. Сьогодні Лідія Сергіївна - завідуюча кафедрою педагогіки Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.

Бондаренко Михайло Веніамінович, 1932-1941р.р. навчався у нашій школі, закінчив школу робочої молоді, з 1956 р. працював у Люботинській ЗОШ №5 учителем трудового навчання, одночасно навчаючись у Харківському індустріально - педагогічному технікумі. За час роботи неодноразово нагороджувався грамотами Міністерства освіти України, Харківського облвно, Харківського райвно, міськради, має звання "Переможець соціалістичного змагання", "Відмінник народної освіти", має педагогічне звання "Старший учитель". Помер Михайло Веніамінович у 2001 році, але його з любов'ю і повагою згадують багато поколінь учнів та колег.

Луценко Василь Якович - випускник Люботинської восьмирічної школи №5 1966 року, після чого отримав середню освіту в Люботинській середній школі №1. Генерал-майор міліції.

Гавриш Олександр Федорович - 1953 року народження, закінчив школу в 1970 році, після цього вступив у Хмельницьке вище артилерійське училище яке закінчив з званням лейтенанта в 1975 році, направлений на проходження строкової служби в Німецьку Демократичну Республіку, продовжував службу у Сибірському військовому окрузі з 1980 року, загинув в 1995 році під час бойових дій у Чечні займаючи посаду Начальника артозброєння дивізії. Посмертно присвоєно звання - підполковника і нагороджено медаллю "За бойові заслуги

Випускники нашої школи, які виконували інтернаціональний обов'язок у складі радянських військ у Афганістані та інших країнах, - це і кадрові військові, і солдати, серед них є і наші батьки, рідні, знайомі, вчителі.

Білоковаленко Михайло Прокопович - 1953 року народження закінчив школу в 1970 році, закінчив Харківське військове училище в 1974 році, служив у прикордонних військах до 1992 року. Нагороди : медаль "За бойові заслуги", Орден «Зірка ДРА».

Гаєвський Станіслав Олексійович - 1954 року народження, закінчив школу в 1972 році, вступив до Чернігівського льотного училища і закінчив в 1976 році, служив - Олександрія Кіровоградської обл., Могоче Читинської обл.., Кандагар Афганістан. Був членом загону космонавтів. З 1990 року працює інструктором парашутно - десантної підготовки Харківського інженерного училища, старший викладач Харківського інституту ВВС. Військове звання - полковник. Нагороди - орден "За службу Родине в Вооруженных силах» ІІІ ступеня.

Глущенко Сергій Анатолійович , народився в 1969 році, 1976 - 1986 р.р навчався Люботинській ЗОШ № 5 в 1987 - 1989 рр служба в Афганістані 1987 - 1989 рр учасник бойових дій нагороджений Орденом Червоної зірки. Нині - машиніст холодильних установок заводу ім. Шевченка.

Волинець Володимир Євгенійович - випускник школи 1970 року, закінчив в 1973 році Харківське вище авіаційно - технічне училище, служив у НДР, виконував інтернаціональний обов'язок у Афганістані. Військове звання - капітан. Нині - у відставці

Учасники бойових дій у Афганістані:

Говор Микола Олександрович - випускник школи 1977 року,

Літвіненко Олександр Іванович - випускник школи 1978 року

Макаренко Валерій Ілліч - випускник школи 1980 року

Підченко Віктор Васильович - випускник школи 1978 року

Лук'яненко Володимир - випускник школи 1984 року

Загинули при виконанні інтернаціонального військового обов'язку у Афганістані Хомич Сергій, випускник 1979 року та Савченко Олександр, випускник 1980 року.